Hot

Dong Ding Taiwani Oolong

Alishan on Taiwanist üks parimaid ja armastatud mägipiirkondade inimeste seas.


Maht: 50 grammi
Tüüp: Oolong
Päritolu: Taiwan
Maitse: mõõdukalt magus, lille-vürtsikate nootidega Värv: merevaik
Lõhn: mäelilled ja vürtsid

 

15.40 

1 laos

Kategooria

Taiwani Oolong Dong Ding

Dong Din Oolongi tee on Taiwani pikantse maitse ja pika järelmaitsega tee. Tõlkes

tähendab Dong Ding “külm tipp”. See Taiwani tee on kergelt fermenteeritud jook ning rikkaliku vitamiinide ja mineraalide koostisega. Seetõttu pole üllatav, et seda valivad kvaliteetse tee tõelised asjatundjad.

Mis see on?


Dong Ding Oolongit “külmast tipust” iseloomustab madal kerge fermentatsioon. XVII – XVIII sajandil pidid teekorjajad vallutama 800 meetri kõrguselise mäe. Sellele kõrgusele istutati teepõõsad. Peale noorimate teelehetede kogumist, laskusid põllumehed mägedest. Selle jaoks oli vaja kulutada palju aega, ja toorained vajasid pikemat töötlemist. Tegelikult sai see teejook oma nime spetsiaalse kogumisprotseduuri tõttu. Tõlkes on see “üles ja alla teid”. Kohalikud elanikud mõistsid, et oolongi kasvatamine on kasumlik, seetõttu nad lõid oma väikesed pereistandused.

Tänapäeval on Taiwani oolongi kogumine automatiseeritud, ehkki väikesemahuline tee tootmine on Taiwanis tänapäeval ka arenenud. Noored tumerohelised lehed hoolikalt röstitakse ja teelehed rullitakse kokku, andes neile sfäärilise kuju. Tänu sellele töötlemisele saab Taiwani jook meeldiva küpsetatud aroomi ja suurepärase maitse. Ja mis kõige tähtsam – sellel on ainulaadsed omadused, kuna see säilitab palju tervendavaid mikroelemente.

Taiwani oolongi maitse vallutab esimesest lonksust. Seda võib kirjeldada kui eredat, paksu, mitmetahulist, pikantse mee nootide ja marjade kerge happesusega. Teekimp on lilleliselt vürtsikas ja rikkalik, jättes pika, pähklise ja puuviljase järelmaitse. Aroom on joovastav, kerge vürtside lõhnaga.

Kõrgemäelise teejoogi raviomadused muudavad seda ainulaadseks. Dong Din Oolongi tees on rikkalik mineraalainete ja vitamiinide koostis, millel on inimkehale kasulik mõju, toimub keha ainevahetusprotsesside kiirendamine ja toksiinide eemaldamine. See suurendab ka vaimset aktiivsust ja leevendab väsimust. Muidugi pole see täielik loetelu kasulikest omadustest.

Et aidata kehal ärgata ja kogu päevaks energiat juurde saada, seda teed juuakse kohe pärast ärkamist. See värskendab suurepäraselt ja parandab meeleolu. Õhtuse teetseremoonia ajal võimaldab Oolongi tee põgeneda maiste asjade eest ja lõõgastuda. See äratab tundlikkust, olles suurepärane afrodisiaakum. Dong Ding Oolongi toniseeriv toime koos ülimaitsva aroomiga pakub suurt naudingut.

Kuidas keeta?


Keeta kuuma veega (80–90 ° C) poorsest savist teekannus või portselanist gaiwanis. Kuiva tee ja vee suhe: 6 g 100 ml kohta. Esmakordselt hoidke 6-8 sekundit, siis jooge välja valamisega, suurendades järk-järgult keetmise aega. Hoiab 7 keetmist maitset ja aroomi.

Suurepärane valik, et lülitada ümber tähelepanu, rahustada meelt ning hoida keha ja hinge soojas.