Laost otsas

Feng Huang Dan Cong

Selle tootmismahud on piiratud, seepärast pole tee laialt levinud Hiinas ega mujal maailmas.


Ühe paki kaal: 50 grammi
Liik: Tume Oolong
Päritolu: Guangdong
Maitse: tugev, magus
Aroom: õunad, kaneel, vaik, pähklid, puu.
Värv: pronks pruun

19.20 

Laost otsas

Kategooria

Feng Huang Dan Cong – 单枞


Chaozhou linnast neljakümne kilomeetri kaugusel asub kaunis mäestik. Selle nimi on 凤凰 Feng Huang – ehk Fööniksimäed. Siin toodetakse Hiina lõunaprovintside armastatuimat oolongit, mille nimi on Feng Huang Dan Cong. Selle tootmismahud on piiratud, seepärast pole tee laialt levinud Hiinas ega mujal maailmas. Selle toodangu maht on piiratud, selle pärast seda teed ei kasutata laialdaselt. Meil õnnestus seda luksuslikku sorti tuua Eestisse. Ta ei jäta ükskõikseks. See võlub oma maitsega, selle tee aroom on suurepärane, seal on magusad õunad, ploomid, pähklid ja litchi eksootilised maitsed. Ühesõnaga terve hulk lõhnasid. Keetmisel vee temperatuur peaks olema 90-95 kraadi. Traditsiooniliselt esimest tõmmist valmistame lühikese ajaga ja kohe valame välja. Laseme teed avaneda, lastes tal mõni minut soojana seista ja seejärel lähme edasi järgmise väina juurde.

Mille poolest on kasulik Feng Huang Cong?


Kiirustama joomisel tõstab Feng Huang Dan Xian tõstab tuju ja võtab maha stressi, loob hubase keskkonna mõnusaks suhtlemiseks. Kõige paremini sobib see tee õhtusteks teejoomisteks pärast rasket päeva – see lõõgastab ja rahustab, kuid ei uinuta, vaid annab positiivselt erka seisundi. Seda loetakse looduslikuks afrodiisiakiks. Alandab holesteriini sisaldust veres. Hoiab ära onkoloogiahaigused. Tugevdab immuunsust. Tugevdab hambaid, teostab suuõõne hügieeni. Mõjub soodsalt südamele ja veresoonkonnale. Soodustab veresoonte kesta kudede tugevnemist, hoiab ära tromboflebiidi. Tugevdab immuunsust (mangaan soodustab C-vitamiini kogunemist organismis). Ttänu katehhiinide kõrgele sisaldusele takistab vananemisprotsesse organismis, noorendab nahka. Soodustab kaalulangust (Oolong tees sisalduvad polüfenooli ühendid lõhestavad ja väljutavad seda organimist, ja just Oolong teed teevad seda kõikidest teistest teedest paremini). Normaliseerib vererõhku. Puhastab maksa ja mõjub profülaktiliselt kuse- ja suguelunditele. Vähendab teist tüüpi suhkruhaiguse tagajärgi.

Kuidas keeta Feng Huang Xiun teed?


oetakse, et seda teed sobib kõige paremini valmistada Yixing savikannus. Kuid kui teil ei ole kannu, sobib tavaline gaiwan tass või klaaskolb. Tee saate igal kombel ühtemoogi maitsva. Vee temperatuur peab olema 90-95 kraadi piires. Traditsiooniliselt anname esimesel tõmmisel seista väga lühikest aega ning siis valame selle ära. Lubame Feng Huang Dan Xian teel avaneda, seistes minutikese soojana ja alles siis valame uue vee peale. Tee joomisel upute selle aroomi mesisusse. See tee on ületamatu. See on kõrgeim pilotaaž. See on aroomide ja maitsenootide sümfoonia.

Feng Huang Dan Xian tee päritolu ajalugu

– see on väga vana tee, selle esimene kirjalik mainimine on 900 aastat vana! Tee nimetus tuleneb selle oolongi kasvatuskohast: Fööniksimäed, mis asuvad Guangdong provintsi Chaozhou linna Chao linnaosa nn Fööniksi linnas. Mõned nimetavad seda teegruppi Chaozhou teedeks kasvatuse ja tootmispiirkonna järgi. Muide, Gongfu Cha teetseremoonia oli leiutatud just Chaozhous, selles piirkonnas suhtutakse eriti peenelt teekultuuri. Fööniksi mäed (Fenghuang mäed) Fööniksi mäed on tuntud tee mitmekesisuse pärast. Tänaseks päevaks eksisteerib üle 80 sordi. Iga teatud sorti teepuu võib kasvada mitmemeetriseks ja toodab teed iseloomuliku aroomiprofiiliga. Selliselt, igalt põõsast nopitakse teelehti eraldi teistest, ja samamoodi ka töödeldakse, just seepärast esineb nimes fraas Dan Xiun (üksik).