Laost otsas

Hei Cha

Ühe paki kaal: 50 grammi
Päritolumaa: Hunan
Tüüp: Must tee
Maitse: Soe, magus, puine, lilleline tee
Värvus: Konjaki-punakas

9.80 

Laost otsas

Kategooria

Hei Cha


Hei Cha on üks kõige ebatavalisemaid ja haruldasemaid hiina tee liike. Midagi väga eriline originaalse maitsega. Must klassikaline tee Fu Chuani provintsist. See on järelkääritatud tee, mille valmistamisel kasutatakse märja virnastamise tehnoloogiat ja „seente” kääritamise protsesse. Hei Cha tootmisel läbivad oksüdeerunud teelehed märja virnastamise protsessi. Selle ajal on leht teadlikult teatud aja jooksul kõrge õhuniiskusega kokku puutub. Nii arenevad tees „seenelised” ensümaatilised protsessid. See protsess on tingimuste jäljendamine, milles tee oli pika haagissuvila transportimise ajal. Tee sisaldab miniatuurseid kuldseid lilli. Väliselt näevad need lehe pinnal välja nagu kollased suletised. Selline lehtede ja „kuldsete lillede” koosmõju muudab koos tehnoloogide oskusega tee väga huvitavaks ja säravaks. Selle tulemusena – rikkalik maitse ja üllas aroom. Iga uus tass annab üha rohkem soojust, rahulikkust ja harmooniat.

Pressimine on tihe, lõikamiseks on kasulik Pu-erhi tee nuga või naaskel. Homogeenne murdekohal,pistikuid on mõõdukas arv. Kuiva tee kergelt palsam aroom on mahlane, puit-vürtsikas. Tõmmis on särav, mandlikuld maitsta.

Valmis tee kimp on pehme, mahlane, vürtsikas puidune koos vihjetega kuivatatud puuviljadele, vürtsidele ja kuivadele marjadele. Kogu teejoomise ajal vaoshoitud ja ühtlane maitse. Sobib ideaalselt keetmiseks keedukannus või termoses. Võib tõmmata ja ei kaota oma hämmastavaid omadusi.

Leevendab hästi pinget ja väsimust. Toniseerib õrnalt ning korrastab mõtteid ja emotsioone. Stabiliseerib üldist seisundit ja koondab tähelepanu. Meeldivalt soojendab ja annab rahuliku seisundi.