Laost otsas

Heytszin “Must kuld”

Tegelikult see on Hiina punane tee. Kindlasti proovi!


Ühe paki kaal: 50 grammi
Liik: must (punane) tee
Päritolu: Guangdong
Maitse: õrn hapusus magusa järelmaitsega
Aroom: suits, okas, rohelised õunad, kuivatatud ploom, vürtsid, mesi
Värvus: kollane, tume konjak

15.00 

Laost otsas

Kategooria

Heytszin – Hiina punane tee


Heytszin tõlkides hiina keelest tähendab “must kuld”. See on toodetakse põhja Fujian provintsis vaid mõnedes kohtades. See tee ei jõua laiale turule. Ja seelest teavad väga vähe inimes, ja ainult vähesed teavad seda ja nüüd on teil võimalus tutvuda teega Must Kuld. Tegelikult on see eksklusiivne ja väärtuslik. Teelehed on müstiliselt läikivad, ja valmistamisel, annab must kuld merevaigu, tumedat konjaki tõmmise. Teda peaks keetma veidi jahtunud vees temperatuuril 85-90 kraadi. Siis ta annab sulle täiesti ainulaadset kogemust. Tal on õrn ja kerge happesus ja meeldivalt magus järelmaitse.

Mille poolest on tee “Must Kuld” kasulik?


– Omab soojendavat ja lõõgastavat efekti;
– tugevdab veresoonkonda, tasakaalustab vererõhku;
– teostab suuõõne hügieeni;
– värskendab hingeõhku;
– tugevdab hambaid ja igemeid;
– normaliseerib ainevahetust;
– toniseerib ja kustutab janu, tõstab tuju;
– kõrvaldab peavalud;
– mõjub ennistavalt kuse- ja suguelundite haiguste tekkele;
– mõjub soodsalt maksa ja kõhunäärmele;
– imeb endasse toksiinid ja rasvad; suurendab töövõimet.

Kuidas keeta?


Valmistamise moodus: Loputada teeanum kuuma veega. Nelja inimese teejoomiseks piisab kahest teelusikatäiest teelehtedest. Kann või gaiwan vastab 150-200 ml nõule. Valada mõõdetud teepuru hulga peale kuuma vett (70-85°С) ja kohe see välja valada. Esimest tõmmist ei jooda, see aitab avaneda tee eliitsordi tõelisel maitsepaletil. Valada ettevalmistatud pungadele peale vesi, sulgeda nõu kaanega ja oodata 1-2 minutit. Valada kogu tee lõpuni välja piaalidesse või ühte ühisesse kaanega anumasse.

Selle teed peab jooma suhkrut lisamata ja kondiitritooteid kõrvale söömata. Teejoomise aega soovitatakse valida toidukordade vahele, et ei tekiks näljatunnet. Iga järgmise tõmbamise aega suurendada poole minuti võrra.

ILUS LEGEND

On olemas ilus legend, kuidas siia ilmus esimene teepõõsas. Kord tabas Hiinat tugev põud, mis hävitas kogu vilja- ja köögiviljasaagi mitu aastat järjest. Maal algas nälg, inimesed surid vee ja söögita. Vanemate nõukogu soovitas üheainsa võimaluse päästa rahvas: leida imeline taim, mille mahlal on võime inimesi ellu tagasi äratada. Kuid ime-taime kaitseb Must Draakon, kes muudab igaühte, kes talle ligineb, kivikujuks. Paljud vaprad noormehed proovisid päästa oma rahvast, kuid keegi ei tulnud tagasi. Oma vendadele järgnes kaunis ja tark neiu. Ta pääses surmast ja tappis Draakoni kavaluse ja taiplikkuse abiga, seejäres võttis taime mahla ja sellega elavdas kivikujud inimesteks tagasi. Tulnud tagasi, külvasid noored inimesed imetaime seemned ja sellest kasvas hõbedaste pungadega teepõõsas.