52% Laost otsas

Kibingo Burundi kohv

6.00  12.60 

Laost otsas

Kategooria

Kibingo Burundi kohv –


Enamik Burundi kohve loputatakse põhjalikult, kuid viimasel ajal on neist saadud ka looduslikke sorte. See kohv on kõrgkvaliteetne – selles olevad valmimata marjad eraldatakse varases staadiumis. Kuivatamine võtab 3-4 nädalat. See on meeldiv ja magus sort tsitruseliste ja mee nootidega ning musta tee ja piimašokolaadi järelmaitsega.

Burundis Kayanza ümbruses on 3515 väiketalunikku, kes varustavad Kibingo pesujaama kohvimarjadega. Meil on hea meel importida seda kohvi Burundi partner Greencolt Sucafine’i kaudu Antwerpenisse. Lisaks 13 Burundi pesujaama opereerimisele ja suurepärase kohvi töötlemisele teeb Greenco koostööd ka kogukondadega, et tõsta põllumajandustootjate elutaset ja tagada kõigile üldine võrdsus kohvitootmispiirkondades.

Kibingo pesujaama asub Kayanza vallas Burundi põhjaosas. Jaam ise asub merepinnast 1893 meetri kõrgusel. Pesujaama varustavate kõrval asuvate küngaste talude kõrgus varieerub 1700–1900 meetrini. Kibingo teenindab 3515 registreeritud kohvitootjat, mis on levinud selles piirkonnas 18 künkal. Kõik Greenco pesujaamas registreeritud tootjad on korraldatud 30-liikmeliste rühmadena, mida juhib talujuht, kes tegutseb esindajana, hõlbustades koostöö korraldamist pesemisjaamaga.

Pesujaama on varustatud kümne kääritusmahutiga, kahe leotamismahutiga ning kuivatustsooniga, kus on 165 kuivatuslauda ja neli eelkuivatuslauda. Kibingo saab töödelda päevas 750,000 tonni kohviube. Pesujaamas saavad põllumehed orgaanilist väetist kompostitud kohvipaksust. Talu moderniseerimiseks väljastatakse pesujaamas tootjatele odavaid subsideeritud kohviistikuid. Selleks on igal jaamal oma kasvandus. Kibingo Wash Station on kaasatud mitmetesse põllumeeste toetamise ja edendamise projektidesse, sealhulgas kitse- ja seakasvatuse projekt, põllumajanduskeskus, ühistute tugevdamine ning väetiseja kohvipuude istikute jagamine.