Laost otsas

Kopi Luwak kohv


Ühe paki kaal: 250 grammi
Liik: kohv
Päritolu: Bali, Indonesia
Hind 89 eur

89.00 

Laost otsas

Kategooria

Luwak kohv

Mussang,ehk Luwak kohviubade peatootja🥜☝️☕️Mussangid, ilmselt nii armsad kui kassid, elavad Kagu-Aasias. Nad on röövloomad, kuid neid eristab silmatorkav kõigesööja olemus: need väikesed loomad tarbivad kohvimarju, milleni nad jõuavad tänu puudele ronimise võimele.

Tuletame meelde, et kohvimarja koosneb paksust kibedast koorist, väikesest magusast kihist ja 1-2 terast sees. Mussangid söövad ainult magusat kihti ja õlist tera ning hammustavad nahka ja visavad ära. Nad ei ole võimelised teri närima. Looma seedesüsteemi sattuvaid kohvikonte eksponeeritakse seejärel järgmist tüüpi:

maomahla hape, mis muudab tuuma tahke struktuuri lõtvamaks;
leeliseline sapi ja pankrease sekretsioon, rasvade lagundamine;
selle troopilise looma seedesüsteemis elavate bakterite kääritamine.


Muu hulgas on musangidel väliseid paarunud näärmeid, mis eritavad kaustilist ja äärmiselt ebameeldiva lõhnaga ensüümi – neeti (neet, mida loomad kasutavad elupaikade tsoneerimiseks). Roojamise protsessis siseneb see ensüüm väljaheidetesse, andes lõpliku panuse tulevaste kohvioa originaalse maitse- ja lõhnabuketi moodustamisse. Tuleb rõhutada, et Luwaki kohvi ainulaadsus ei seisne mitte ainult sellises ekstravagantses “valmistamismeetodis”, vaid ka suuremas osas selles, et igal musanga organismil on ainulaadne kogum oma mikrobioloogilisi ja biokeemilisi omadusi:

seedesüsteemi ainulaadne mikrofloora;
civeti algne koostis (lõhna järgi tunnevad loomad üksteist ära).
Lisaks tuleb meeles pidada, et seedetrakti sisemist kääritamist põhjustavad ka sellised praegused ja kiiresti muutuvad tegurid nagu:
loomade toitumine
loomade tervis;
seedesüsteemi seisund ja omadused. Nii saab selgeks, miks kohv Luwak on üks kõige kallimaid: iga looma saadud toode on ainulaadne.