Laost otsas

Mao Xie karvane krabi

Maht: 50 grammi
Tüüp: Oolong
Päritolu: Fujian, Annecy
Maitse: marja (värsked ja kuivatatud marjad), muru-lille, õline
Värv: smaragdikollane
Aroom: magus, ere, värske, värskendav, puuviljane

12.70 

Laost otsas

Kategooria

Mao Se (铁观音)

Kas teile meeldib Oolong Tea Guan Yin? Kui jah, siis on see hea põhjus proovida tema sugulast Mao Xie (毛蟹 maoxie) “Karavane krabi”. Seda kasvatatakse Fujiani provintsis Annecy maakonnas kuulsaima Tie Guan Yiniga samas kohas ja töödeldakse sarnase Oolongi tehnoloogiaga, ainus erinevus on teepõõsa tüüp.

Mao Xie koosneb kolmest ülemisest lehest, sageli pungaga. Need on kokku keeratud pallikesteks, mis meenutavad valgete karvadega krabisid. Siit ka nimi “karvane krabi”. Töötlemise ajal omandab leht sinakasrohelise varjundi. Selle pärast nimetatakse oolongid türkiissiniseks või nefriidi teeks

Mao Xie teetõmmis – roheline-kuldne, lillede aroomi ja taimse värskusega. Võrreldes Tie Guan Yiniga on sellel rohkem magusust. See lähendab teda Taiwani oolongitega, kuid erinevus on olemas. Viimases meenutab magusus küpsiseid, aga Mao Xie-s on paremini eristatavad puuviljased noodid. Joogi maitse muutub ühest väljavalamisest teise. Värskendav mõrkjus annab teed lilledele ja puuviljadele. Teejoomise lõpus jääb pikk sametine järelmaitse.

Suured oolongi lehed sisaldavad suurel hulgal kofeiini ja tanniini. Seetõttu pakub tass Mao Xie elujõudu ja head tuju. See on hea variant pärast tööd lõõgastumiseks ja sõpradega kohtumiseks.