Laost otsas

Zhen Shen Oolong

Selline tee stimuleerib inimese organismi, annab positiivset energiat ja suurepärase tuju kogu päevaks.


Ühe paki kaal: 50 grammi
Tüüp: Oolong
Maitse: magusavõitu, vastupidav kangus
Värvus: hele – sidrun
Aroom: kevad, rohi, lilled

6.90 

Laost otsas

Kategooria

Zhen Shen Oolong tee 人参乌龙茶


– koosneb kolmest ravimtaimest. Tema aluseks on teelehed. Need segatakse kokku pulbriks tehtud ženšenni ja lagritsaekstraktiga. Lagrits on samuti ravimtaim ja seda kasutatakse paljude haiguste ravimiseks. Kolme koostisaine kokku segamisel tekibki Zhen Shen Oolong. See tee omab kõiki teepõõsa ja zhen shen’i juure kasulikke omadusi. Selline tee stimuleerib inimese keha, annab positiivset energiat ja annab kogu päeva jaoks suurepärast meeleolu. Tuleb nentida, et märkimisväärse positiivse efekti võib saavutada vaid regulaarse tee joomisega. Seepärast erinevadki Kaug-Ida rahvas ja enamus Hiina rahvast hea tervisega. Tee ei ole ainult kesknärvisüsteemile ja veresoonkonnale.

Mille poolest on kasulik Zhen Shen Oolong?


Selline tee stimuleerib inimese organismi, annab positiivset energiat ja suurepärase tuju kogu päevaks. Tasub meeles pidada, et tee korrapärasel joomisel võib saada tuntavat positiivset mõju:

perioodiliste peavalude kadumine;
suuõõne värskendamine;
tundlike igemete tugevdamine, antioksüdantiline toime;
glükoosi taseme langetamine veres;
sugufunktsiooni stimuleerimine;
antidepressantiline toime;
vererõhu kõrgendamine;
närvisüsteemi tugedvamine;
mao, soolestiku, maksa ja neerude tegevuse normaliseerimine.

Tee aitab veenilaiendite ja tromboflebiiti ravis.

Kuidas keeta?


Zhen Sheni Oolongi tuleb keeta eelistatavalt läbivalatavas, savist kannus või gaiwan tassis, üks ports nõuab 5 grammi kuiva teematerjali. Klaasnõus valmistamisel saab samuti jälgida, kuidas “nefriitkivid” muunduvad küpseteks teelehtedeks. Vee temperatuur peab olema ligi 90 kraadi. Kvaliteetne Zhen Sheni Oolong peab kuni 8-10 vee pealevalamist, muutudes iga korraga üha vähem Zhen Sheniliseks ja üha rohkem teemaitseliseks.

Zhen Shen’i ajalugu on väga tihedalt seotud taoistliku meditsiiniga ja on juba üle 500 aasta vana. Hiina taoistlike arstide poolt oli välja uuritud, et Oolongi lehtede ja Zhen Sheni juurte segamine on kasulikud silmadele, samuti aitavad kaasa aju tööle ja tähelepanuvõimele.