Laost otsas

Zhuetsin

Tal on lõõgastav mõju pärast kahe tassi joomist. Väsimus läheb täielikult ära ja keha on täis energiat.


Ühe paki kaal: 25 grammi
Tüüp: roheline
Maitse: pehme, õrn, magus.
Värv: ere smaragd
Aroom: värsked ürdid ja heintaimed

14.25 

Laost otsas

Kategooria

Zhu Ye Qing – hiina keelest tõlkes on bambuse lehtede värskus. 竹叶青


Kuulub roheliste teede hulka ja kasvab Meng Ding Huang Ya kodumaal.
Sichuani provintsis, kuulub “nõelakujulistele teedele”,mis tuleneb teelehe vormist. Istandused asuvad Emei mägedes kõrgusel umbes 800 kuni 1200 meetrit üle merepinna. See koht on väga maaliline ja kuulub Hiina pühamute hulka,siin asuvad kultuuri- ja ajaloolised monumendid – valge draakoni koobas, musta vee klooster ja puhta heli torn. Siin aastaringselt on udune, eelmäestik on kaetud smaragdse metsa ja bambuse võsastikuga. Mäetippudel näete suuri kuristike, mis lähevad “pilvede meredesse”, ühe sõnaga suurepärane koht. UNESCO pani mäe Emei loodus- ja kultuuripärandi nimekirja. Siin asub kõrgusel 3077 meetrit kümne tuhande aasta vanune budistlik tempel (Vanyanya), ehitatud rohkem kui 2000 aastat tagasi. Juba siis munkad kasvatasid ja keetsid siin teed. Templi seintes on kiri: “Kallaku keskosas ootan täiskuud, joon teed parima sõbraga “, mis tunnistab tee armastust. Zhu Ye Qing sai oma nime 1964. aastal. Üks ametnik Hiina riiginõukogust, samal ajal kui oli Sichuanis, otsustas koos oma delegatsiooniga lõõgastuda ja läks teetseremooniale. Seal ta sai suurepärast teed proovida, ametnik, tehes paar lonksu, oli üllatunud maitse puhtusega ja ebatavalise aroomiga, mis läbib iga nurka.
Olles huvitanud selle sorti nimest, kuulis ta, et sellel teel pole pealkirja. Üsna üllatunud ametnik andis talle nime – bambuse lehtede värskus, võrreldes tee maitset bambuse pungadega. Alates sellest ajast nimetatakse seda teedZhu Ye Qingiks, mis hiina keeles tähendab bambuse lehtede värskus.

Miks on Zhuetsin kasulik?


Tal on lõõgastav mõju pärast kahe tassi joomist Väsimus läheb täielikult ära ja keha on täis energiat. Zhu Ye Qing on suurepärane külmetushaiguste ennetamiseks.
See kustutab kuumuses janu ja eemaldab kehast liigse kuumuse. Täiuslikult aitab mürgitusega, puhastab verd ja eemaldab toksiine.
Zhuetsin = on küllastunud C-vitamiiniga ja antioksüdantidega, nii et seda tuleb juua kevadise vitamiinipuuduse ajal, võib tarbida ka pohmeluse eemaldamise vahendina Zhuetsinil on positiivne mõju kehale, noorendav toime, mõjutab juuste ja naha seisundit

Kuidas valmistada Zhuetsini?


Seda teed tuleb valmistada veega temperatuuril 80-85 ° C kraadi. Maksimaalne tõmbamisaeg – 2-3 minutit (iga kord 10..20 sekundit). Soovitatav on kasutada selles protsessis gaiwanit või teekannu, mis on valmistatud keraamikast, klaasist või portselanist. Seda teed saab valmistada 4-5 korda.
Esimene keedis peaks olema täiesti valatud chahaisse, seejärel valatakse kausi või tassi. Kõik järgnevad keetmised suurendage tõmbamisaega mitu sekundi võrra (ligikaudu 10-15). Selle tee valmistamisel on tähtis, et seda ei keedeta liiga kaua, muidu võib olla palju kibedust.