Longjing

Longjingi – üks populaarsetest ja armastatutest teedest Hiinas.


Ühe paki kaal: 50 grammi
Liik: roheline tee
Päritolu: Anhui provintsi
Maitse: lilled, kerge magusus
Aroom: intensiivne, värske
Värv: kerge, peaaegu läbipaistev

15.00 

4 laos

Kategooria

Longjing 龙井茶;


Longjingi – üks populaarsetest ja armastatutest teedest Hiinas. See tee on kasvatatud erinevates piirkondades, kuid eriti tunnustatakse asjatundjatena tee “Draakoni Kaev” Hangzhoust, provintsist Zhejiang. Kui te alles alustate Hiina teedega tutvumist, siis Longjingi sobib selleks suurepäraselt. Ta omab väga erksat ja meeldejäävat maitset ja omab värskendavat efekti. Erinevalt teistest Hiina teedest, Longjingi toodangutes kasutatakse ainult ülemisi võrseid. Õrnad, noored, heleroheline miniatuursed „nõelakesed“. Selle tee korjanduseks kulub väga palju aega ja vaeva. Noored võrsud on väga väikesed ja kuivana väga kergekaalulised. Keetmiseks on vajalik filtreeritud vesi, umbes 80-85 kraadina. Umbes 5 gr teepuru 200-250 ml vee kohta. Esimese keetmiskorra, nagu alati, tuleb välja valada. Teda ei tohi keeta väga kangeks, seega on keetmisaeg umbes 20-30 sekundit. Tee värvus peab olema helekollane. Longjingi kannatab umbes 5 keetmiskorda.

Mille poolest on roheline tee Longjing kasulik?


tekst valmib

Kuidas keeta Longjingi?


Selle rohelise tee portsjoni valmistamiseks tuleb kasutada puhast, filtreeritud 80-85 kraadist vett. Ligi 5 grammi teelehti 200-250 ml vee kohta teepotis. Esimese tõmmise valame tavaliselt välja, andes teele aega ärgata. Seda teed ei tohi teha liiga kangeks, seetõttu ei ületa tõmbamise aeg 20-30 sekundit. Joogi värv peab tulema hele-kollane. Longjingi portsjonist saab kuni 5 tõmmist.

Esimest korda mainiti Longjingi juba 8. sajandil. Sel ajal hindas selle tee maitset ja aroomi hiina imperaator Kansi. Legendi kohaselt, reisi ajal lääne järvele, käis ta Hu Gang kloostris.
Seal pakuti talle tassike teed, mis oli tehtud põõsalehtedest, mis kasvasid kloostri kõrval. Ta oli niivõrd hämmingus tee maitsest, et omistas põõsastele imperaatori staatuse. Need põõsad on siiani elus ning on vaatamisväärsusteks turistidele.