Laost otsas

Kujuke tee aluse peale “Hotei”, värvi muudetav

Kaal – 200 gr. Mõõdud – 70х80×50 mm

12.00 

Laost otsas

Kategooria

Hiina keeles kõlab tema nimi Mi Le Fo 弥勒 佛 (mi le fo). Olgu nüüd nii- või teistpidi, sisu on üks – see on hiina jumal, mis sümboliseerib õnne, lõbusust, muretust ja draivi.

Hotei prototüüp oli kindel budda munk, kes oli reisimisega väga huvitatud. Ta ei istunud oma vaikses kloostris ja tema palvede ja meditatsioonide asemel käis külades, linnades, turgudel ja messidel. Talle väga meeldis inimestega suhelda. Ta sai sellest laetud. Ja laadis ka teisi. Elu ja tee jaoks teenis ta ennustustega ja ei olnud koormatud millegiga, võib-olla, välja arvatud ülekaalu.

Kuid uskuge või mitte, ta sellest üldse ei muretsenud. Ta oli lihtsalt armunud oma ümmarguse kõhusse! Muide, sõnum “Head inimest peab olema palju” on välja mõeldud just tema poolt. ))

See munk oli väga lõbus mees. Kõigis, mis juhtus, nägi ta ajendit teha nalja ja naerda. Ta ei teadnud probleeme ja oli ükskõikne maailma murede vastu. Tal polnud hüpoteegi, laene ja mainekat maasturit. Ta tunnistas seda maailma läbi rõõmu ja naeru. Ma arvan, et me kõik saaksime temalt pisut õppida. On ju õige? Ma isiklikult läheks tema õpilaseks – see on kindel.

Aja jooksul see munk võrdsustati jumalatega ja ta koos oma tavalise lihtsusega, naljadega ja riimidega, võttis oma koha teiste, üsna tõsiste ja isegi süngete idamaiste jumalate seas. Ta ei sisenenud mitte ainult hiina usundisse, vaid ka Jaapani religiooni. Lisaks on tänapäeva Hiinas Hotei üks peamisi Feng Shui talismane.

Nii et , teie ees on tõeline Hotei. See on kujuke, mis pannakse tee alusele ainult ühe eesmärgiga – muuta teetseremoonia veidi lõbusamaks. Hotei on kujutatud tema tüüpilises poosis – naerdes ja suure kõhuga. Hiinlased usuvad, et kui sa oma sõrmega tema kõhule pai eha, siis suudab ta täita teie unistusi.

See kuju muutub, kui temperatuur muutub. Niisiis, kui valate Hotei peale keevat vett, siis muutub see kohe heledaks ja vastupidi – kui see on külm vesi, siis see tumeneb. Ära mängi liiga palju!