Laost otsas

Seedriõli 250 ml

Osta kolm, saad neljanda tasuta!

Osta viis, saad kuuenda ja seitsmenda tasuta!

16.00 

Laost otsas

 

100% naturaalne külmpressi meetodil saadud õli, rafineerimata.
Kasutatakse salatite ja valmistoitude maitsestamiseks.
Seedriõli toodetakse puhastatud pähklituumast külma pressimise meetodil. Käbide korjamise hooaeg on september-oktoober. Seedripähkli korjamiseks oodatakse õiget aega, st kuni käbi saab vihmaveest immutatud ja puhub vali sügistuul. Selle tulemusel kukub käbi ise ja puu ei saa kahjustada. Tuleb välja nii, et seeder annab ise käbi ära. Seedripuud kasvavad ja annavad vilju ainult kahes kohas maailmas, Kanadas ja Siberis Venemaal.
Seedripähkliõli kasulikud omadused
Seedripähkliõli on eriline õli, esiteks, selle raviomaduste pärast, teiseks, selle pärast, et tänapäeval ei ole võimalust toota selle toode analoogi sünteetiliselt, ja kolmaks, selle pärast, et sellel puuduvad vastunäidustused tarbimiseks(v.a. allergia)
Seedriõli kergesti imendub organismis, nii lapsel kui ka täiskasvanul. Ta on vitamiinide, mineraalide, mikroelementide ja polüküllastumata rasvhappete rikkas. Seedripähkliõlis on rohkesti vitamiine B ja D, mis normaliseerivad kesknärvisüsteemi tööd ning parandavad verekoostist. Selle regulaarne kasutamine võib lahendada avitaminoosi probleemi . Vitamiini E sisaldus on üle 5 korra suurem kui oliiviõlil ja 3 korda suurem kui kookosõlil . See vitamiin kuulub aktiivsete antioksüdantide rühma ja alandab kolesterooli sisaldust veres. Lisaks seedriõlis on väga kõrge vitamiini F sisaldus, kolm korda rohkem kui kalaõlis. Antioksüdandina, vitamiin E annab õlile antioksüdantsed omadused, mis vähendab kolesterooli võimalust naastude moodustumiseks ja suurendab immuunsust hingamisteede haiguste vastu. Lisaks vitamiin F soodustab imetamist imetavatel emadel ja takistab ateroskleroosi
Seedripähkliõli sisalda: A-vitamiin, B-grupi vitamiinid, D-vitamiin, E-vitamiin, F-vitamiin (Omega-3, Omega-6, Omega-9 rasvhapped).
Regulaarne seedripähkliõli kasutamine on kasulik nii lastele (kasvava organismi arenguks ja tugevdamiseks) kui ka täiskasvanutele tervise ja nooruse säilitamiseks pikkadeks aastateks.
Igapäevane seedripähkliõli kasutamine aitab teil vältida lisakulutusi teie tervist toetavatele preparaatidele. Ei ole soovitav lastele kuni 3a ja inimestele individuaalse talumatusega.
Toitumisalane teave 100g kohta:
energiat: 3760 kJ/ 898 kcal, rasvu 99,8g
Säilitada: toatemperatuuril, pimedas kohas. Lubatud loomulik sade pudeli põhjas.