Naturaalne Piima Oolong

Ühe paki kaal: 50 grammi
Liik: poolkääritatud oolong
Päritolu: Fujian
Maitse: Erinevad vürtsid, mõrkjas, puuviljad
Aroom: magus karamell
Värvus: Läbipaistev kuldne

15.00 

1 laos

Kategooria

Naturaalne Piima Oolong – (Jin Xuan 金萱;)


Naturaalne Piima Oolong on vaieldamatult üks kõige populaarseimaid Hiina teeliike kogu maailmas. Millest selline menu? Arvatavasti seepärast, et tee on avaldunud maitsega ja kerge ühtaegu. Tee aroomis on tunda piima ja magusa karamelli lõhna. Selline aroom saavutatakse töötlusprotsessis aromatisatsiooni teel. Tee annab kuldse värvusega leotise. Piima Oolong maitseb peaaegu kõikidele esimesest lonksust. Tee on pärit Fujiana provintsist. Sealt, kus toodetakse enamik oolongidest. Piima Oolong, nagu ka teised oolongid, nõuab vett, mille temperatuur ei ületa 85 kraadi.

Mille poolest on Naturaalne Piima Oolong kasulik?


Sellise oolongi kasuliku omadused seisnevad ennekõike selle soojendavas ja toniseerivas mõjus. Juues korrapäraselt Piima Oolongit – seda ravijooki, saab imehästi vabaks väsimusest, suurendada töövõimet ja parandada põrna tegevust. Tee parandab oivaliselt söögiisu ja aitab lahti saada raskusest ja ebameeldivast tundest kõhus, eriti pärast rasvase toidu söömist. Võtab suurepäraselt ära peavaluhood ja tugevdab veresoonkonda. Samuti värskendab hästi hingeõhku ja parandab suuõõne limaskestade seisundit. Üks tema olulisimatest omadustest on selle toime veresoonkonna seintele. Ta tugevdab neid imehästi ja takistab trombide tekkimist organismis. Oolongi korrapärane joomine aitab alandada kaalu, samuti tugevdada immuunsust. Õrnema sugu esindajatel aitab see tee võidelda kortsudega ja lisab noorust ja kaunist tooni näonahale.

Kuidas keeta?


Naturaalne Piima Oolong annab kuldset värvi tõmmise. Valmistatud tee aroomis sünnib vürtside mitmekesisus. Maitse on pehme ja täidlane. Seda on üllatavalt kerge juua, jätab huultele õlise tunde. Selleks, et kasutada kõiki piimaoolongi kasulikke omadusi, tuleb: Loputada teekann kuuma veega; panna sellesse 9 grammi teelehti, millele kallata peale pool liitrit kuuma vett; vesi ei tohi olle üle 85 kraadi, muidu tee aroom ja kõik selle kasulikud ained lihtsalt hävivad; esimene vesi tuleb koheselt välja valata; seejärel kallate uus ports kuuma vett peale ja lasete 2-3 minutit tõmmata.

Kus toodetakse naturaalset piimaoolongit? Põhiline piirkond, kus seda toodetakse, on Taiwan. Milk oolong esimesed partiid tulid müüki 40 aastat tagasi, ja sest saadik on kreemioolong saanud paljude eksperimentide osaliseks. Selle teesordi tootmiseks kasvatatakse teepõõsaid Nantou provintsi mäestikualadel. Samuti on olemas sordid, mida toodetakse Fujian provintsis kasvatatud Hiina tee aromatisatsiooni teel.